Ja bych pouzil jen ten s OZ prostuduj si to na wiki, podle me se jedna o hlavni vlastnosti: * nekonečně velký vstupní odpor * nulový výstupní odpor * nulové výstupní napětí * nekonečná vstupní impedance * nulová výstupní impedance tyhle veci plati jen teoreticky, i kdyz v praxi jsou hodnoty dost vysoke muzes je s jistym zjednodusenim povazovat za "nekonecne" velke nebo male. zkus si nekde v knihovne pujcit tohle: http://www.kopp.cz/www/cz/495-vyrobek-elektronika-i-ucebnice-3-vydani maj to tam celkem srozumitelne vysvetlene. V podstate se jedna o to ze OZ pocita to co ma na vstupu, takze zmeny ktere chces zaregistrovat na vystupu cidla si muzes prizpusobit tak abys s nima mohl pracovat dale. Vyhodou je to ze by dalsi zarizeni pripojene na OZ nemelo ovlivnovat samotny obvod v ramci cidla, takze by se nemelo stat ze to zacne merit blbosti kdyz pripojis neco co ma jinou impedanci treba.
On Thu, 30 Sep 2010 11:59:00 +0200, Petr Baudis pasky@ucw.cz wrote:
Ahoj!
Potreboval bych poradit s projektem brmhive od nekoho elektrotechniky znaleho:
Mam force-sensitive resistor na mereni vahy (bez zateze ma 2M, plne zatizeny kolem 10k) a potrebuji jej nejak zapojit na A/D prevodnik; napajim ho 3.3V. Mam dve modelova zapojeni:
http://www.tekscan.com/pdfs/DatasheetA201.pdf (jedna stranka) http://www.ladyada.net/images/sensors/fsrpulldownsch.gif
Mohl by mi prosim nekdo vysvetlit, v cem se v praxi ta zapojeni lisi? K cemu je tam dobry ten operacni zesilovac, kdyz se zda, ze delic by stacil?
Kdybych nakonec pouzil operacni zesilovac, chapu dobre, ze na tech 3.3V mi bude misto MCP600x fungovat v pohode i (desetkrat levnejsi, skladem nekonecno):
http://www.gme.cz/_dokumentace/dokumenty/310/310-012/dsh.310-012.1.pdf
(FSR budou ctyri, takze svab se ctyrmi OZ je idealni.)
Diky za radu,