On Mon, 28 Jun 2010 14:09:24 +0200, Pavol Rusnak stick@gk2.sk wrote:
On 06/28/2010 02:01 PM, caha wrote:
a i se tak da rozumne balancovat 'neziskovost' sdruzeni, coz muze byt nekdy docela dost velky problem, zvlaste az se to zabehne. Trvaly zamestnanecky pomer je imho dost velke riziko pro obe strany, kdyz
nikdo
nema predstavu co a jak bude fungovat. Ta faktura a nakoupeni sluzeb je imho jistejsi.
Jj, mam dost podrobne info ako funguju velke neziskovky (GNOME Foundation a KDE e.V.) a dokonca aj tak velke a zabehnute entity sa snazia vyhnut potrebe mat niekoho zamestnaneho na full-time. (GNOME ma momentalne jednu osobu, KDE nema AFAIK nikoho).
A jaky je teda problem mit zamestnance v obcanskem sdruzeni? Napriklad obcanske sdruzeni PilsFree o.s. ma cca 70 zamestnancu (z toho jsou tusim 2,3 na fulltime, ostatni pracuji na dohodu). Ano musi se odvadet socialni, zdravotni...ale organy sdruzeni maji primou kontrolu nad provadenou praci a muzou ji flexibilne ovlivnovat - coz je u vetsich sdruzeni velke plus.
A rovnez jsem nepochopil balancovani neziskovosti sdruzeni. Obcanske sdruzeni je ze sve podstaty pravni formu neziskove organizece, takze zadny zisk vzniknout ani nemuze (to ze se valeji miliony nevadi, protoze stejne musi byt pouzity k dosazeni cilu sdruzeni).
redtime