A nebo prostě lab bude mít nějaké množství by-default a co je navíc se buď nekoupí nebo koupí za peníze z kasičky. Obecně mi nepřijde špatnej nápad moct dotovat jen nějaký lab :) (i když příspěvek na papř. v toiletlabu když už tam sedim nevim nevim... :) )
O.
ne 19. 8. 2018 v 18:37 odesílatel Blanka "Barney" Laudová < blandrium@gmail.com> napsal:
Ke spotřebáku ještě jednu poznámku: co jsem pochopila po debatě s Pinkym, tak jistá část materiálu je vyplýtvána zbytečně (demonstroval mi to na případu zbytečného použití velkého objemu IPA kvůli vyčištění jediného PCB). Tam by stálo za to si ujasnit, jak významný podíl to je; a pokud dostatečně významný, tak by si mentor s lidmi, kteří s materiálem pracují, mohl sednout a podebatovat o optimálním postupu. Ten by potom byl považován za standardní a mentor by jej předal všem dalším, kteří by s materiálem pracovali.
Barney
Dne 19.08.2018 v 15:43 Miroslav Ludvík napsal(a):
V zásadě souhlas s Ruzou. Tzn spočítat finanční náročnost projektu. Jen
bych se přimlouval za její vynasobeni “bulharskou” konstantou (ze zkušenosti 1,5) pak bývá rozpočet akorát (zdržení, nečekaně zničené věci, podcenění nějakého faktoru apod). Následně připočíst X% (dle povahy projektu) napr 10 na spatne měřitelné/režijní náklady. Pak je možnost rozpocitat mezi účastníky projektu ci kasicka v brmbaru, jiná forma dobrovolných příspěvku ci libovolná kombinace.
Mirek
Miroslav Ludvík
Sent from my iPhone
- 2018 v 16:34, Pavel Ruzicka ruza@ruza.eu:
Kdybych to resil ja, tak si to asi rozpracuju do senzamu konkretnich veci ktere takto chci resit a ke kazde si napsal reseni.
U meritelnych veci staci jasne popsat postup mereni->prispevek. U spatne meritelnych veci stanovit nejaky doporuceny prispevek.
Jak resit konkretni polozky by si mel imo navrhnout mentor (idealne po diskuzi s ostanimi) a taky dohlednout na implementaci, zajistit si (napr. programatorskou) pomoc je-li treba, pripadne dat zpetnou vazbu zda to funguje, navrhnout upravy.
ruza
On 08/19/2018 02:53 PM, Jan Hrach wrote: U 3D tisku je jedna jasná a snadno měřitelná věc (hmotnost
výtisku/délka filamentu). Jinde je to mnohem víc „fuzzy“ a vyžadovalo by to kázeň a přiměřený odhad od uživatelů.
On 19.8.2018 14:49, Pavel Ruzicka wrote: 3D tisk uz nejak obdobne funguje, ne?
Povazuju to za dobry napad i ve spojitosti s duslednejsi implementaci mentorskeho principu do jednotlivych sublabu. Mentor by podle me mel
mit
moznost nakladat s nejakym rozpoctem z ktereho bude minimalne
financovat
provoz.
ruza
On 08/19/2018 02:05 PM, Radek Pilar wrote: +1 pro ucet v brmbaru. M > On 2018-08-19 13:35, Jan Hrach wrote: > Ahoj, > chtěl bych se zamyslet nad tím, z čeho financovat běžné provozní
věci („spotřebák“). Aktuální rozpočet brmlabu je poměrně napnutý (platíme vyšší nájem než v Bubenské) a profit v brmbaru nevím, jestli to utáhne (+ mi přijde nefér brát některé vyloženě specifické věci ze „společného“).
> > Jde mi o takové ty věci jako IPA, tavidlo, drobnější HW jako pájka,
vrtáky, bity, šroubováky, krokodýlky, banánky, FeCl3… a ekvivalenty na ostatních pracovištích.
> Myslíte, že by fungoval model, že by každé pracoviště mělo kasičku
a účet v brmbaru, kam by lidi za používání dávali nějaký přiměřený příspěvek? Nějaké další nápady?
Brmlab mailing list Brmlab@brmlab.cz https://brmlab.cz/cgi-bin/mailman/listinfo/brmlab
Brmlab mailing list Brmlab@brmlab.cz https://brmlab.cz/cgi-bin/mailman/listinfo/brmlab
Brmlab mailing list Brmlab@brmlab.cz https://brmlab.cz/cgi-bin/mailman/listinfo/brmlab