Mimochodem, tady se nepouziva jako level convertor odporovy delic ale MOSFET, viz
http://www.sparkfun.com/datasheets/BreakoutBoards/Level-Converter-v10.pdf
Teda asi jsem slepej, ale ja tam vidim smerem nahoru mosfet a smerem dolu jen delic.
Houby tomu rozumim, ale keyword MOSFET je pro mne magic pixie dust diky kteremu to urcite bude fungovat dobre. Rad se necham vyvest z omylu ohledne potencialnich problemu. :)
Odporovy delic se ti prida seriove k vnitrnimu odporu zdroje a kdyz bys tim budil pak nejakou zatez (typicky kapacitni zatez --- gate dalsiho mosfetu) tak ti to omezi maximalni frekvenci po kterou jeste bude fungovat, neboli jinymi slovy, tim ze budes pres odpor (ten delic) nabijet kapacitu (hradlo mosfetu) tak napeti na tom hradle bude mit takovy ty exponencialni dobehy (1-exp(-t/(RC)))*U_0, coz v zavislosti na aplikaci muze a nemusi vadit. Rozhodne to ale neni cisty reseni a kdyz si nechces v designu sveho pristroje zadelavat na budouci, tezko debugovatelne, problemy tak je lepsi se tomu uplne vyhnout.
Povsimete si ze je tam trade-off. Kdyz jsou ty odpory moc maly tak zbytecne zatezujou zdroj signalu (ale jinak to funguje rychle), kdyz jsou moc velky tak se projevi ten RC efekt. Tady je maji 10K (coz uz je samo o sobe podezrely, protoze 3.3*2=6.6 a ne 5 a rozhodovaci uroven pro CMOS je uprostred), to znamena ze to prida 5K k vnitrnimu odporu zdroje. To je celkem dost, normalne byva vnitrni odpor (uvnitr chipu) tak do 100 Ω, i min.
David