vyborne tesim se na přednášku :)
Dne 13. prosince 2013 2:19 David Klusacek <klusacek@atrey.karlin.mff.cuni.cz
napsal(a):
O thumbu jsem tedy puvodne moc mluvit nechtel, chtel jsem popisovat
jen to
co ma v sobe tu puvodni eleganci. Ale kdyz bude zajem tak o nem taky
neco
muzu rict. IMHO se zase tak moc nevyplati ho pouzivat krome pripadu ze program bezi s FLASHe ktera je 2* pomalejsi nez takt CPU -- pak pomuze
ze
instrukce maji polovicni delku.
... no a este setri misto, co sa pri -Os oplati, ci ani ne?
No jenze jen tak o 20% az 30%. Sice instrukce jsou v Thumb dlouhe 16 bitu misto puvodnich 32, ale zase jsou jen 2 adresove a bez problemu lze pristupovat jen k prvnim 8mi registrum. Takze ve vysledku pro stejny vypocet je jich potreba daleko vic. Takze se to hodi maximalne tak na nejakou pomalou ridici logiku programu jehoz casti ktere pocitaji jsou napsane v 32 bit ARM kodu. Kdyz o tom tak premyslim tak ale jeste vetsi hustoty kodu by se dalo dosahnout treba tak, ze bych si tam dal interpretr FORTHu, highl level logiku ridil z nej vypocetne intezivni veci mel v 32bit ARMu.
Proto tvrdim ze jediny ospravedlnitelny pripad pouziti Thumb je pomala pamet kodu -- kdyz nacte 32bitu za 2 takty a nejaky pridavny HW mi je rozdeli na 2 16bitove casti (kazdy takt vyplivne jednu) tak jelikoz jdou instrukce hlavne za sebou tak procesor muze pracovat plnou rychlosti.
Lepsi je to v Thumb-2 kde nektere instrukce jsou 16bitove a jine 32bitove, takze je to srovnatelne rychle s puvodnimi ARM instrukcemi a ma to i nektere navic, jako treba bitove manipulace.
Brmlab mailing list Brmlab@brmlab.cz http://brmlab.cz/cgi-bin/mailman/listinfo/brmlab