Kdybych to resil ja, tak si to asi rozpracuju do senzamu konkretnich veci ktere takto chci resit a ke kazde si napsal reseni.
U meritelnych veci staci jasne popsat postup mereni->prispevek. U spatne meritelnych veci stanovit nejaky doporuceny prispevek.
Jak resit konkretni polozky by si mel imo navrhnout mentor (idealne po diskuzi s ostanimi) a taky dohlednout na implementaci, zajistit si (napr. programatorskou) pomoc je-li treba, pripadne dat zpetnou vazbu zda to funguje, navrhnout upravy.
ruza
On 08/19/2018 02:53 PM, Jan Hrach wrote:
U 3D tisku je jedna jasná a snadno měřitelná věc (hmotnost výtisku/délka filamentu). Jinde je to mnohem víc „fuzzy“ a vyžadovalo by to kázeň a přiměřený odhad od uživatelů.
On 19.8.2018 14:49, Pavel Ruzicka wrote:
3D tisk uz nejak obdobne funguje, ne?
Povazuju to za dobry napad i ve spojitosti s duslednejsi implementaci mentorskeho principu do jednotlivych sublabu. Mentor by podle me mel mit moznost nakladat s nejakym rozpoctem z ktereho bude minimalne financovat provoz.
ruza
On 08/19/2018 02:05 PM, Radek Pilar wrote:
+1 pro ucet v brmbaru. M On 2018-08-19 13:35, Jan Hrach wrote:
Ahoj, chtěl bych se zamyslet nad tím, z čeho financovat běžné provozní věci („spotřebák“). Aktuální rozpočet brmlabu je poměrně napnutý (platíme vyšší nájem než v Bubenské) a profit v brmbaru nevím, jestli to utáhne (+ mi přijde nefér brát některé vyloženě specifické věci ze „společného“).
Jde mi o takové ty věci jako IPA, tavidlo, drobnější HW jako pájka, vrtáky, bity, šroubováky, krokodýlky, banánky, FeCl3… a ekvivalenty na ostatních pracovištích. Myslíte, že by fungoval model, že by každé pracoviště mělo kasičku a účet v brmbaru, kam by lidi za používání dávali nějaký přiměřený příspěvek? Nějaké další nápady?